DOLAR

19,0328

0.06%
EURO

20,5106

0.06%
ALTIN(gr)

1.187,20

0,00%
BİST 100

4906.63

0,00%
Anadolu Hayat Emeklilik “Çocuğum için BES” ile 150 Bini Aşkın Çocuğa Ulaştı

Anadolu Hayat Emeklilik “Çocuğum için BES” ile 150 Bini Aşkın Çocuğa Ulaştı

ABONE OL
Kasım 5, 2022 05:12
Anadolu Hayat Emeklilik “Çocuğum için BES” ile 150 Bini Aşkın Çocuğa Ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Hayat Emeklilik’in 18 yaş altına özel sunduğu “Çocuğum için BES” ile 150 bini aşkın çocuk, ferdî emeklilik sistemine dâhil oldu. 21 Ekim tarihli datalara nazaran, çocuk iştirakçilerin devlet katkısı dâhil fon büyüklüğü ise 582 milyon TL düzeyini aştı.

18 yaşından küçüklerin kişisel emeklilik sistemine dâhil edilmesi düzenlemesi sonrasında, sistemdeki 18 yaş altı iştirakçilerin sayısı süratle artıyor. Emeklilik Nezaret Merkezi tarafından yayımlanan 21 Ekim tarihli aktüel datalara nazaran, geleceklerini garanti altına almak ismine ebeveynleri yahut yasal temsilcileri aracılığıyla sisteme dâhil olan 18 yaş altındaki iştirakçi sayısı yaklaşık 496 bin düzeyine ulaştı. İştirakçilerin sahip olduğu devlet katkısı dâhil fon büyüklüğü ise 2 milyar TL’yi aştı.

Sektörde 18 yaşın altındakilere yönelik ferdi emeklilik eseri sunan birinci şirket olan Anadolu Hayat Emeklilik, “Çocuğum için BES” ile 150 bin çocuğa ulaşan birinci şirket olmayı da başardı. Bu yeni kümedeki iştirakçi sayısı ve fon büyüklüğü kategorilerinde sırasıyla yüzde 30,9 ve yüzde 28,1 ile en yüksek pazar hissesine sahip olan şirketin çocuk iştirakçilerinin devlet katkısı dâhil fon büyüklüğü ise 582 milyon TL düzeyini aştı.

“BES’e dâhil edilen her 3 çocuktan 1’i için ebeveynler bizi tercih ediyor”

“Çocuğum için BES”in satışa sunulduğu günden bu yana eserin ağır ilgi gördüğünü söz eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Makaskesen, “18 yaş altı iştirakçi kümesinde dal liderliğimizi muhafazaya devam ediyoruz. BES’e dâhil edilen her 3 çocuktan 1’i için ebeveynler şirketimizi tercih ediyor. Çocuklarının geleceğine şimdiden katkı sağlamak isteyen ebeveynlerin sisteme katılmaya devam edeceğini ve büyüme suratını artıracağını düşünüyoruz. Birinci çocuk katılımcımızı Haziran 2021 periyodunda sisteme dâhil etmiştik, yaklaşık 1.5 sene sonra 150 bin çocuğa ulaşan birinci şirket olmanın gururunu taşıyoruz. Şirketimize duyulan bu inanca layık olmak için gelecekte de bizimle olacak ve uzun yıllar hizmet vereceğimiz çocuk iştirakçilerimizin muhtaçlık duydukları her anda yanında olarak, memnuniyet düzeylerini müdafaaya yönelik çalışmalarımıza titizlikle devam edeceğiz. ‘Çocuğum için BES’ ile müşterilerimize sunduğumuz katkı hissesi ödeme teminatı, fiyatsız acil ambulans ve sıhhat danışmanlığı hizmeti, Anadolu Sigorta eserlerinde indirim hakkı üzere avantajların yanı sıra dönemsel olarak hayata geçirdiğimiz ek katkı ve armağan çeki ödüllü kampanyalarla da birikim yapma süreçlerinin birinci adımında çocuklarımızı desteklemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“TEMA Vakfı iş birliği ile 10 bini aşkın çocuk ve gencin tabiat eğitim ve farkındalık çalışmalarına takviye olduk”

Anadolu Hayat Emeklilik ve TEMA Vakfı, “Çocuğum için BES” kapsamında sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak emeliyle manalı bir iş birliği yürütüyor. İş birliği çerçevesinde, “Çocuğum için BES’’i satın alanlar ismine TEMA Vakfı’nın, ortaokul ve lise öğrencilerinin ekolojik okuryazarlık maharetlerini güçlendirmek gayesiyle 81 vilayette yürüttüğü tabiat eğitimlerine takviye veriliyor.

Eğitimlerle ilgili bilgi veren Makaskesen kelamlarını “Çocuğum için BES” kapsamındaki eğitim bağışlarımız ile iş birliğimizin birinci yılında 10 bin 217 çocuk ve gencin, tabiat eğitim ve farkındalık çalışmalarına katılmasına dayanak sağladık. TEMA Vakfı bu dayanak ile gençlerin toprak, su, hava, biyolojik çeşitlilik, iklim değişikliği üzere bahislerde bilgi edinerek doğayı tanıyan, seven ve koruyan bireyler olmaları için eğitim ve etkinlikler gerçekleştirdi” tabirleriyle noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.