İnegöl Belediyesi’nde Kurum İçi Eğitimler Sürüyor

İnegöl Belediyesi’nde Kurum İçi Eğitimler Sürüyor

ABONE OL
Aralık 2, 2022 01:00
İnegöl Belediyesi’nde Kurum İçi Eğitimler Sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnegöl Belediyesi tarafından kurum işçisine yönelik “Stres İdaresi ve Öfke Kontrolü” eğitimi gerçekleştirildi. 2 seans olarak yapılan eğitime 400 işçi katıldı.

Bir yandan kenti geleceğe taşıyacak hizmetleri üretirken bir yandan da işçinin gelişimine katkı sunacak çalışmalar ortaya koyan İnegöl Belediyesi, vakit zaman kurum içi eğitimler düzenliyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından kurum işçisine yönelik; gerilime yol açan sebep ve sonuçları öğrenebilmek, gerilimi denetim altına alabilmek, gerilim ve öfkeyi hakikat biçimde yönetebilmek ve böylece hizmet standardı ve kalitesini yükseltmek, çalışan verimliliğini arttırmak hedefiyle “Stres İdaresi ve Öfke Denetimi Eğitimi” düzenlendi. Sani Konukoğlu Konferans Salonunda 2 gün boyunca 2 farklı seansta gerçekleştirilen eğitimlere, toplamda 400 kurum çalışanı katıldı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına bağlı İlçe Müdürlüğü İşçileri Ruhsal Danışman Hande Sezer Çiftçi ve Psikolog Esra Sağlam, eğitimler kapsamında İnegöl Belediyesi çalışanına; gerilim ve öfke nedenlerini ortadan kaldırmak, olumsuzluk kaynaklarını fark edip bu durumlara karşı hazırlıklı olma yollarını belirlemek, olumsuzluk durumunda yaşanan negatif hislerin tesirlerini en aza nasıl indirilebileceği mevzularında bilgiler verdi.

Eğitim öncesinde bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Osman Kalkan, “Vermiş olduğumuz Gerilim İdaresi ve Öfke Denetimi eğitimi ile maksadımız çalışanımıza hislerin idaresi konusunda farkındalık oluşturmak, kapı aralamak ve eğitimden alınan bilgilerle toplumsal ve iş hayatımızda olumlu tesirler sağlamaktır. Bu bağlamda İnegöl Belediyesi olarak bir yandan misyon yetki ve sorumluluk alanımızda olan Kamusal hizmetleri yerine getirirken başka taraftan da bu hizmetlerin standardını geliştirmek, kalitesini daha da güzelleştirmek ve yükseltmek ismine İnsan Kaynağımızı her alanda eğitip donatmaya çalışıyoruz. Münasebetiyle gerçekleştirilen eğitimlerin gerek toplumsal hayatımızda gerekse iş hayatımızda beklenilen katma pahası sağlamasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.