ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İTFAİYECİLİK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İTFAİYECİLİK EĞİTİMİ

ABONE OL
Kasım 6, 2022 06:27
ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İTFAİYECİLİK EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri temel itfaiyecilik dersinde İtfaiye Müdürlüğü’ndeki uygulamalı eğitimde ter döküyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri derste teorik olarak gördükleri konuları haftada bir gün İtfaiye Müdürlüğü’nde uygulamalı olarak öğreniyor. Uygulama eğitiminde kız öğrenciler erkeklere taş çıkartıyor.

Öğrencilerin itfaiyecilik mesleğine meraklı ve ilgili olduklarını söyleyen Burdur İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, Öğrencilerimiz bugün temel itfaiyecilik, yangınlara müdahale ve hareket tarzı dersinin uygulamasını yapıyor. Derslerde bunu teorik olarak anlatmaya çalışıyoruz ama teorik kitaptan öğrenmek yerine uygulamayla yerinde ısıyı ve dumanı tadarak mesleği öğrenmeleri daha iyi oluyor dedi.

Uygulamalı eğitimde akaryakıt tankeri yangınına müdahaleyi uygulamalı olarak gösterdiklerini anlatan Ballak, Öğrencilerimiz mesleğe meraklılar, ilgililer. Bu meslekte de çok iyi bir şekilde yetişiyorlar. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum ve şimdiden mesleğimize hoş geldiniz diyorum diye konuştu.

Üçüncü sınıf öğrencisi Emel Semiz, İtfaiye Müdürlüğünde itfaiye ve yangın güvenliği dersi alıyoruz uygulamalı olarak. Bu bölüme gelmeden önce yapabilir miyim, başarabilir miyim diye önyargılarım vardı. Yaptığımız uygulamalar sayesinde yapabileceğime inandım ve özgüvenim yükseldi. Çok iyi bir eğitim alıyoruz. Geleceğin itfaiyecileri olmak için yarışıyoruz diye konuştu. Üçüncü sınıf öğrencisi Duygu Tekeli de Yangın güvenliği dersini okulda teorik olarak alıyoruz. Haftanın bir günü de İtfaiye Müdürlüğü’nde uygulama yapıyoruz. Bu bölümü seviyorum. İnsanlara yardımcı olmak iyi geliyor bana. Herkesin kaçarak gittiği ortama koşarak insanlara yardımcı olmak bana iyi geliyor. Başarılı olacağımı düşünüyorum dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.