Soyer: “Marble İzmir fuarını ileri taşımak zorundayız”

Soyer: “Marble İzmir fuarını ileri taşımak zorundayız”

ABONE OL
Temmuz 26, 2023 10:00
Soyer: “Marble İzmir fuarını ileri taşımak zorundayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL


İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek Marble İzmir’in müracaat konseyi toplantısında konuştu. Marble İzmir fuarını her yıl daha da güzelini yaparak ileri taşımak istediklerini belirten Lider Soyer, “Büyük bir heyecanla fuarın 29’uncusunu bekliyoruz. Sorumluluklarımız çok büyük” dedi.

Doğal taş dalının en büyük global buluşması 29. Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 2024 yılında 17-20 Nisan tarihleri ortasında düzenlenecek. Dünya doğal taş kesimini İzmir’de buluşturan Marble İzmir öncesinde müracaat heyeti Tarihi Havagazı Fabrikası’nda bir ortaya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in mesken sahipliğinde yapılan toplantıya; Ege Maden İhracatçıları Birliği Lideri İbrahim Alimoğlu, Türkiye Madenciler Derneği Lideri Ali Emiroğlu, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Lideri Hanifi Şimşek, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, dal profesyonelleri, iştirakçi firma sahipleri ve basın mensupları katıldı.

Soyer: “Daha uygununu başarmak mecburiyetindeyiz”

Fuarı her yıl daha da ileriye taşımak mecburiyetinde olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Sadece kendi kesiminizde kendi işlerinizi, kendi ekmeğinizi büyütmekle kalmıyorsunuz. İzmir’in topyekün ekmeğini ve rahmetini artırıyorsunuz. O yüzden çok değerlisiniz. Aranızda bulunmaktan büyük gurur duyuyorum. Lakin bir laf var; hiçbir muvaffakiyet cezasız kalmaz. Şayet böyleyse daha evvel yaptığımızdan daha uygununu başarmak mecburiyetindeyiz. Pedal basmazsanız düşersiniz bisikletten, bu o denli bir şey. Her sene daha düzgününü yaparak ileri taşımak zorundayız Marble İzmir Fuarı’nı. Büyük bir heyecanla 29’uncusunu bekliyor olacağız. Sorumluluklarımız çok büyük. İZFAŞ olarak fuara mesken sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Dalın işini kolaylaştırmak, kapasiteyi büyütmek ve İzmir’in yararı için elimizden gelen çabası göstereceğiz. Dal en güçlü ve organize dallardan biri. Bölüm temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

“Anket yapacağız”

Başkan Soyer, müracaat konseyi toplantısında seramik bölümünün fuara katılıp katılmaması hakkında iştirakçilerin görüşünü aldı. Heyet üyeleri seramik kesiminin fuarda olmaması gerektiğini söyledi. Lider Tunç Soyer de, iştirakçilerin görüşlerine başvuracaklarını söyledi. Soyer, “Bizde tüm iştirakçilerin bağlantı bilgileri var. 2-3 sorulu anketi tüm iştirakçilere göndereceğiz. Kritik bir karar, tüm iştirakçilerin, herkesin görüşünü almamız lazım. Anket formu hazırlayıp iştirakçilere göndereceğiz. Sonucu sizlerle paylaşacağız. Karar için sizden onay isteyeceğiz” dedi.

Fuara sahip çıkalım

Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı Hanifi Şimşek, “Bu fuarı daima birlikte büyütmemiz lazım. Kesimimize sahip çıkalım” dedi. Türkiye Madenciler Derneği Lideri Ali Emiroğlu, “Marble İzmir’in dünyanın 3 kıymetli fuarından en değerlisi olduğunu belirtmek istiyorum. Daha da büyümesi hepimizin katkısıyla olacak” dedi. Ege Maden İhracatçıları Birliği Lideri İbrahim Alimoğlu, “Fuar dalımıza çok büyük katkı sağlıyor” diye konuştu. İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, Marble İzmir Fuarı hakkında sunum yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.