Burhaniye Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı Kıyı Tesisi İşletme Müsaade Dokümanını Aldı

Burhaniye Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı Kıyı Tesisi İşletme Müsaade Dokümanını Aldı

ABONE OL
Aralık 3, 2022 13:00
Burhaniye Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı Kıyı Tesisi İşletme Müsaade Dokümanını Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burhaniye Belediyesi tarafından işletilen Burhaniye Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı Ulaştırma Bakanlığı’ndan “Kıyı Tesisi Süreksiz İşletme Müsaade Belgesini” aldı.

Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler’in 2005 yılında Milletvekilliği periyodunda ki teşebbüslerle Burhaniye Belediyesine kazandırdığı Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı Ulaştırma Bakanlığından İşletme Dokümanını aldı.

2019 yılında Belediye Lideri seçildikten sonra Burhaniye Yat Limanı ve etrafında yaptığı projelerle paha kazanmasını sağlayan ve Deniz Turizminde Türkiye’nin kıymetli Marinaları ortasına giren Burhaniye Yat Limanı’nın fiziki düzenlemeleri de yapılarak bakanlık standartlarına getirilmişti.

Burhaniye Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından bu sene Ulaştırma ve Altya pı Bakanlığına bağlı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne yapılan müracaat sonrası Burhaniye Yat Limanında Bakanlıkça incelemeler yapıldı. Yapılan incelemeler sonucunda, standartları taşıdığı uygun görülerek işletme için uygun görülen Burhaniye Yat Limanı “Kıyı Tesisi Süreksiz İşletme Evrakı ”ne sahip oldu.

Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler Marina ve Balıkçı Barınağının Burhaniye’ye deniz turizmi bakımından çok paha kattığını belirterek “Göreve geldiğimizde Yat Limanımızın kapasitesini 100’ün üzerinde artırımının yanında Bakanlık standartlarına da uygun hale getirmeyi başardık. Bu sene Bakanlığa yaptığımız müracaatımız sonrası Bakanlık tarafından işletme dokümanına sahip olduk. Bu Burhaniye Yat Limanının nitelik kazanmasını ve denizden gelen konuklarımızı en uygun hizmeti sunmamıza imkan sağladı” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.