DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

%
BİST 100

%
Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan: Kurumsal seyahat alanında 2022 yılını yüzde 116 rekor büyüme ile kapatıyoruz

Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan: Kurumsal seyahat alanında 2022 yılını yüzde 116 rekor büyüme ile kapatıyoruz

ABONE OL
Kasım 6, 2022 08:45
Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan: Kurumsal seyahat alanında 2022 yılını yüzde 116 rekor büyüme ile kapatıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karmaşık rezervasyonlar, iptaller ve ertelemeler seyahat planlaması sırasında şirketlerin vakit ve maliyet kaybı yaşamasına sebep oluyor. Doğal satın alma sürecinin sonrasındaki fatura süreçleri, bilet iptal durumları ve gerçekleşen seyahatle ilgili raporlama süreçleri de şirketteki ilgili departmanları zorlayan süreçler olarak öne çıkıyor. Enuygun’un 2019 yılından itibaren her yıl üye firma sayısı 100’den fazla artan eseri Enuygun Kurumsal, kullanıcılarına satın alma basamağında avantajlı fiyatlar sunarken satış sonrasında ise şirketteki yetkililere süreçleri efektif bir halde yönetmeleri için kolaylıklar sağlıyor.

Enuygun’un 2019 yılından beri hizmet sunan Enuygun Kurumsal eseri, kolay arayüzü sayesinde şirketlerin seyahatler için satın alma süreçlerini kolay bir biçimde yönetmesini sağlıyor. Ayrıyeten Enuygun Kurumsal, üye şirketlerin satın alma sonrasında yaşayabileceği tüm zorluklarda onlara tecrübeli grubuyla birlikte takviye sağlıyor.

Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan: Üye kurumların satın alma süreci sonrasında da yanındayız

Konuyla ilgili kurumsal seyahat alanında yaşanan zorlukları ve Enuygun Kurumsal’ın bu sıkıntılara tahlil tekliflerini anlatan Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan kelam konusu sıkıntıları üç ana başlık altında listeledi. Özkan;” Kurumsal seyahat alanındaki en büyük problemleri fatura süreçlerindeki yanlışlıklar, bilet iptalinde yaşanan zorluklar ve raporlama sürecini düzgün yönetememek olarak sıralayabilirim. Enuygun olarak bizim için kurumsal firmalarımıza avantajlı fiyatlar ve kolay bir satın alma süreci yaşatmak epey değerliyken birebir kolaylığı satış sonrası şirketlerin seyahat yetkilileri için sunmak da bir o kadar kıymetli. Bu nedenle kurumsal seyahatlerdeki fatura, bilet iptal ve raporlama süreçlerinde onların her an yanındayız”dedi.

Bahsettiği zorlukları ayrıntılı formda açıklayan Özkan kelamlarına şöyle devam etti;” Kimi durumlarda kurumsal seyahatler için alışveriş yapan şirket yetkilileri bilet seçimini yaptıktan sonra kurumsal fatura seçeneğini işaretlemeyi unutabiliyor. Bu üzere durumlarda şirketler fatura kestirme etabında yapılan yanılgı nedeniyle maddi ziyana uğruyor. Enuygun Kurumsal’da faturalar direkt üye kurum ismine kesildiği için bu sorun yaşanmıyor. Başta da belirttiğim üzere bilet iptal süreci de şirketlerin sorun yaşadığı bir öteki nokta. Zira son devirde hava yollarının neredeyse tüm fiyat tiplerinde bilet iptaline yahut değişikliğine müsaade vermemesi, işinin tabiatı gereği planları daima değişen kurumsal firmalara önemli maliyetler çıkarıyor. Enuygun Kurumsal’da sunulan Bilet İptal Güvencesi ile şirketler seyahatlerini bu üzere durumlara karşı teminat altına alabiliyor ve gereken durumlarda biletlerini 3 saat öncesine kadar iptal ederek ödedikleri ücretin 90’ını geri alabiliyor. Kurumsal seyahatlerde bir öteki değerli mevzu elbette seyahatlerin takibi ve analizi. Farklı bir iş yükü isteyen bu süreç gerek seyahatlerin verimliliği gerekse maliyet açısından kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken noktalardan. Klasik tekniklerle faturalar yahut beyana dayalı takip hayli sıkıntı ve efor isteyen bir süreç haline gelebiliyor. Tam bu noktada Enuygun Kurumsal’ın “Raporlar” alanından ilgili devirde yapılan tüm harcamaların görüntülenmesiyle yapılan seyahatlerin ünite maliyetine kadar tüm kırılımlarla raporunun alınması ve anlık takibinin yapılması mümkün. Böylelikle seyahatler çarçabuk takip ve tahlil edilebilir.”

Enuygun Kurumsal’ın sunduğu en kıymetli avantajlar ve kolaylıklar

2019 yılında Enuygun çatısı altında hayata geçirilen Enuygun Kurumsal, üye kurumlara sunduğu kampanyalar ve kurumsal şirketlere özel fiyatlarla seyahat harcamalarının daha avantajlı hale getirilmesini sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kurumların satın alma süreçlerini daha süratli formda yapmasını sağlayan Enuygun Kurumsal, üye sayısını günden güne artırmaya sürat kesmeden devam ediyor. Ekim ayı prestijiyle 4.500 üyesi bulunan Enuygun Kurumsal, yıl sonuna kadar üye kurum sayısını 5.000’e çıkarmayı hedefliyor

Farklı yetkilerdeki kullanıcı tiplerinin (şirket yetkilisi, onay yetkilisi, kullanıcı) tek bir sistem üzerinden seyahat süreçlerini tamamlayabiliyor olması, Bilet İptal Garantisi ile uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal etme ve bilet bedelinin 90’ını iade alma imkanı, dış çizgi uçuşlara özel kampanya ve indirimler Enuygun Kurumsal’ın şirketlere sunduğu avantajlardan yalnızca birkaçı. Enuygun Kurumsal, onlarca hava yolunda üye şirketlerine özel indirimler, ek bagaj hakları, kural esnekliği üzere avantajlar sunuyor. Ayrıyeten Enuygun Kurumsal üyeliğiyle birlikte sizinle paylaşılacak kurumsal dayanak sınırı numarası sayesinde 7/24 davet merkezinde öncelik hakkı da bu eserin öne çıkan bir başka artısı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.