DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

%
BİST 100

%
YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor

YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor

ABONE OL
Kasım 5, 2022 12:00
YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Memleketler arası Yatırımcılar Derneği (YASED) Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya yönelik yatırımların artması için Ankara’da bir mutabakat imzalayarak iş birliklerini ileri bir düzeye taşıdı.

İki kurum, milletlerarası yatırımların Sürdürülebilir Kalkınma Maksatlarına (SKA’lar) takviye vermesi için müşterek araştırmalar yapmak ve danışmanlık sağlamak üzere mutabakata vardı. İş birliğinin odağında her iki kurumun ortak gündemi olan iklim değişikliğiyle gayret, yeşil ve dijital dönüşüm, afetlerin doğuracağı riskleri azaltma ve bilgi kapalılığı hususları yer alıyor.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton “Sürdürülebilir kalkınmada özel kesim kilit paydaşlarımızdan.” kelamlarıyla iş birliğinin ehemmiyetine değinirken “YASED kalibresinde bir ortakla çalışmak bize insanları ve dünyayı korumak için ekonomiyi daha etraf dostu bir istikamete yönlendirmede kıymetli yarar sağlayacak.” dedi.

YASED İdare Şurası Lider Vekili Hüseyin Gelis, “Bugün YASED ve UNDP insanların hayatlarını düzgünleştirme yolundaki ortak taahhütlerini tekrar vurguladılar.” kelamlarıyla iş birliğinin müşterek amacını belirtti. “Tam manasıyla sürdürülebilirliğe erişmek zorlayıcı bir imtihan ve bunun için finansmana erişimden, ruhsat süreçlerine, izinlerden eser ve hizmetlerimizin pazarlanmasına kadar bedel zincirlerimizin tüm bileşenlerinde müdahale gerekiyor. UNDP ile güç birliği yapmamız bu maksada yönelik gayretlerimize büyük katkı ve dayanak sağlayacaktır.” dedi.

SKA’ların 2015 yılında BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinden bu yana UNDP’nin temel misyonlarından biri, iş dünyasını faaliyetlerine yine taraf verme ve dünyanın 2030 yılı prestijiyle bu 17 Global Hedefe ulaşma bahtını artıracak formda yatırımlarını yönlendirme bahislerinde ikna etmek oldu.

Türkiye’deki milletlerarası yatırımcıları temsil eden önder kuruluş YASED, global toplumla daha güçlü bağlar kurarak yatırımcı dostu bir iş ortamını teşvik etmek için çalışıyor. Sürdürülebilir kalkınma YASED’in stratejik vizyonunun merkezinde yer alıyor ve bu maksada yönelik özel bir işbirliği platformu ve çalışma kümesi bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.